Směnárna Valuty.net

– síť značkových směnáren společnosti SUNNY ON-LINE,s.r.o. Hradec Králové Trutnov Vrchlabí Harrachov Jablonec nad Nisou Liberec
výhodné kurzy měn prodej a výkup valut směnárna bez poplatku odvody pro jiné směnárny aktuální zpravodajství služba Western Union služby pro směnárny, podnikatele i soukromé osoby
Okamžitá rezervace valut

Náš tip - Buďte VIP

E-shop za skvělé ceny

Zlaté slitky - investiční zlato

Prodej DÁLNIČNÍCH ZNÁMEK
pro r.2015 zahájen!

Nejširší nabídka na trhu:
ČR, SR, Rakousko, Slovinsko,
Švýcarsko, Maďarsko.
 

6 největších omylů, které Vás stojí peníze při výměně valut

 

 

Omyl č.1: Nikde už neúčtují manipulační poplatek.

Řada bank a turistických směnáren doposud účtuje poplatky za uskutečněnou výměnu peněz a tudíž se Vám může stát, že i když na první pohled vidíte lepší kurz než v jiné směnárně či bance, nakonec díky poplatku obdržíte méně, než jste čekali. Poplatky se pohybují  v rozmezí    0 až 11% při nákupu a 0 až 5% při prodeji z pozice obchodního místa. V našem Valutovém centru poplatky nevedeme a Vy tak máte vždy přehled, kolik za vaše peníze utržíte.

 

Omyl č.2: Nakupuji valuty, tedy pro mě platí kurz valuty nákup.

Valuty nákup na kurzovním lístku je kurz, který obdržíte, pokud Vy máte cizí měnu a obchodní místo Vám vyplácí české koruny (je to vždy ten nižší). Valuty prodej se vztahuje na transakce při kterých Vy máte české koruny a obchodní místo Vám prodává valuty (vždy ten vyšší - např. kyž potřebujete peníze na dovolenou). Některé směnárny útočí na klienty neznalé věci tím, že výrazně inzerují kurzy prodejní, které jsou opticky vyšší a tím lákají klienty, aby si vyměnili právě u nich.

 

Omyl č.3: V bance dostanu vždy lepší kurz než ve směnárně.

Řada lidí se mylně domnívá, že směnárny mají kurz diktovaný ČNB, popř. se řídí kurzy, které si přečtou lidé ráno v novinách a že z těchto kurzů si pak víceméně strhávají svůj zisk. Pravda je ta, že kurzy si směnárna určuje ze 100% sama. Jediné, čím se řídí je trh, poptávka a nabídka. Pokud banka v průběhu dne vypíše jeden kurz od 9.00 do 17.00 není to z důvodu, že by byla o tolik serióznější a důvěryhodnější než obchodní místo, které kurz změní klidně 3x denně. Je to z toho důvodu, že rozpětí mezi nákupním a prodejním kurzem má banka mnohem vyšší a proto si ty jemné pohyby kurzů na trhu může dovolit ignorovat. Směnárna, jako ta naše, reaguje na aktuální vývoj kurzu nejen na oficiálním obchodním trhu, ale i na tom regionálním a kurzy tomu okamžitě přizpůsobuje. Po celý den však drží minimální rozdíl mezi nákupním a prodejním kurzem (tzv. spread)  a tím pomáhá klientům výrazně šetřit jejich finance a mnohým obchodníkům i zvýšit jejich zisk.

 

Omyl č.4: Když má banka nebo směnárna měnu na kurzovním lístku, má ji pro mě okamžitě k dispozici.

Slyšeli jste někdy o denních limitech na výběry peněz? Může se Vám snadno stát, že měnu, kterou máte na účtě a chcete si ji vyzvednout toho dne zkrátka v bance nemají nebo Vám ji banka vyplatí, ale pouze v omezeném množství. Hotovost je něco, co je pro banky spíše na obtíž, jelikož ne každý pokladník v bance je správně vyškolený na rozpoznávání padělků a máte-li větší obnos v hotovosti, zabere Vám kontrola v bance většinou i desítky minut. Menší směnárny zase nedrží na přepážkách valuty kvůli riziku či své finanční slabosti nebo nemají licenci pro prodej valut.

 

Chtěli byste mít transakci do 5 minut odbytou?

Zvolte specialisty na výměnu valut. V našem Valutovém centru máme nejen techniku na vyspělejší úrovni než mnohé bankovní pobočky a jiné směnárny, ale zároveň naši vyškolení zaměstnanci na hotovostní operace pomohou klientům i méně obchodovanou měnu či nestandardní objem včas objednat a poté s výhodným kurzem směnit.

 

Omyl č.5: V bance mám větší pocit bezpečí a soukromí.

Je trendem současné doby projektovat bankovní přepážky jako otevřené, vzdušné a rádoby přátelské. Avšak přátelské je to spíše pro sjednání penzijního připojištění či k uzavření úrazové pojistky,  pro obchod s hotovostí to příliš neplatí. Diskrétní zóna v bankách je většinou dvoumetrový odstup od zbytku fronty ve formě barevného pruhu na podlaze, v lepším případě oddělený umělou palmou. V tiché místnosti jsou pak slova pokladní o tom, že Vám právě vyplácí 100.000,- Kč jako rána z děla a Vy máte pocit, že Vám do zad míří všechny páry očí těch za Vámi.

V našem Valutovém centru je pro velké transakce speciálně oddělená kóje, kde vše probíhá v naprosté diskrétnosti mimo zvídavé oči a uši ostatních klientů. Diskrétnost našich zaměstnanců ve vztahu ke třetím osobám je přísně kontrolována.

 

Omyl č.6: Od známého přeci koupím valuty levněji.

Zjistíte, že se kurz pohnul Vaším směrem a voláte Vašemu známému, který občas trochu EUR má. Známý má najednou málo ochoty valuty prodat, nedá se mu dovolat nebo čeká, jestli se kurz náhodou nevrátí zpět. Znáte tu situaci? Obdobná situace na Vás čeká i u menších směnáren, kde je většinou velký problém zajistit si celý obnos najednou. Ztrácíte čas objížděním dvou, tří či více obchodních míst, abyste si poskládali potřebné množství a navíc pravděpodobně všude s jinak výhodnými kurzy. Ztráta času i ztráta peněz za benzín, problémy na cestách a také riziko, že na sebe zbytečně upozorňujete řadu lidí, je na první pohled viditelná.

 

Dá se vše zvládnout jedním telefonem?

Ano! Stačí nám zavolat a suma bude připravena na dohodnutý čas, bez front, bez zbytečného stresu, že obchodník mezitím valuty prodal jinému a hlavně s jistotou, že předem odsouhlasený kurz bude v rámci dne platit i při samotné výměně, i když vývoj kurzu půjde v náš neprospěch.

 

 

Výhody, které VIP výměna valut u nás obnáší tedy jsou:

 

1. 100% garance nejlepšího veřejně vyvěšeného kurzu ve městě a regionu

2. 100% garance pravosti vyplacených peněz

3. Žádný množstevní limit na objem směny (až do zákonné výše 15.000 EUR/den/klient)

4. Máte naši pomoc při zajištění méně obchodované měny

5. Otevřeno pro Vás každý den (nám. Míru 219, VRCHLABÍ)

6. Diskrétní a bezpečný průběh transakce (oddělená přepážka)

 

 

aktuální kurzy:                     605 241 216

aktuální kurzy:                     603 475 781

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doporučujeme:

VIP telefonní linky


S dotazy ohledně
VIP kurzů volejte linku:
 
605 241 216

Rezervujte si objem valut.
Zajistěte si VIP kurz v rámci obchodního dne.

Kupón pro směnu VIP kurzem

Kurzový kalkulátor

Chci za svých
Nakoupit
 

Zpravodajství z trhů

19.05
+3,9% HDP rozvířilo kurz CZK
Páteční údaj o vysokém růstu HDP za 1q 2015 způsobil optimistický rozruch v médiích a pomohl koruně k silnějším hodnotám k euru. Bohužel ne na dlouho. Jednak je tento růst tradičně pohánět našimi německými mozky z Wolfsburgu a také samo předběžné (!) číslo HDP pouze navozuje dobrou náladu, ale neřeší evropské útrapy. To Řecko je jiný kalibr. Po vyplenění veškerých účtů a neústupném postoji k věřitelům to vypadá, že si řekové do poslední chvíle zachovají pokerface a budou dál znervózňovat zbytek EU. Osobně si myslím, že červen je pro ně konečná a vyhlásí v nějaké formě platební nechopnost (čtěte bankrot). Koruna dnes slábne hlavně k dolaru a to oproti včerejšku o 50 hal. na 24,50 USD/CZK. Navíc dnes sama ECB prohlásila, že její tištění peněz v červnu ještě umocní. Díky tomuto napětí bude koruna připravena skokově oslabovat přes 27,50 EUR/CZK a pak opět sílit. Nuda rozhodně nebude. Pěkný den.
Robert Antoš
01.05
Dolarové pozice se otřásly
Ve středu jsme se v USA dočkali jednak nečekaného zpomalení růstu HDP za 1q 2015 na 0,2%, což vedle nervozity z jednání FEDu odstartovaly silné výprodejní příkazy na USD, které spláchly dost stoplossů a vyhnaly tak dolar přes 1,12 k EUR. Dlouhodobý trend se však nemění. FED toto zakolísání nijak "neřešil" a trhy se uklidnily. Z našeho pohledu je nyní dolar zralý na nákup. Pár EUR/CZK stojí jak zařezaný. Po krátkém výletě k 27,50 se vrátil zpět k 27,40 a připomíná rybáře na Sázavě. Řecko jako černý kůň Forexu bude vystrkovat růžky i nadále. Dohodě jsme blíže, ale 11.5. jako další den D se blíží ještě rychleji. Očekáváme, že dolar své pozice dobude zpět díky rychlejšímu zvýšení sazeb v USA a řeckému balancování nad propastí. Úvaha na závěr - je 1.5. svátkem práce nebo lásky? Pěkný den.
Robert Antoš

 
© 2006 Sunny On-Line s.r.o., IČ: 25450514, Vedená u Krajského soudu v Ústí nad Labem, oddíl C, vložka 18813
Tvorba www Neofema s.r.o., LH-soft